Як лікувати кішку від глистів?

24.08.2022 19:42

Як лікувати кішку від глистів?

Для тих, хто займається утриманням кішки, важливо стежити за її здоров'ям, розвитком, активністю, повноцінним харчуванням. Особливо неприємно, коли ваш вихованець заражається глистами. Тому щоб цього не сталося, вам потрібно стежити, щоб цього не сталося.

Ознаки глистів у котів

У зв'язку з неприємними ускладненнями, у кошенят можуть спостерігатися затримка росту та симптоми дефіциту імунної системи, погіршується стан здоров'я і навіть може настати смерть улюбленця внаслідок зараження паразитами.

Заражені дорослі кішки, зазвичай, не мають видимих симптомів. Іноді у фекаліях або блювотних масах можна виявити кілька білих сегментів стрічкового хробака у вигляді зерен білого рису. Але тяжка інфекція може викликати всілякі симптоми: надмірне блювання, діарею, втрату ваги, здуття живота, чутливість заднього проходу, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, блідість слизових, поява кашлю, поганий стан шерсті та її випадання.

При появі таких ознак або з метою профілактики та недопущення зараження глистами, вашій кішці необхідно провести дегельмінтизацію, яку повинен призначити ветеринар після огляду тварини та проведення аналізів.

Навіщо дегельмінтизувати кішку?

Глисти - це паразити, які можуть заразити кошеня через материнське молоко, а доросла кішка може заразитися через блошині яйця при контакті з іншими тваринами. Круглі та стрічкові черв'яки найчастіше зустрічаються у молодих та дорослих вихованців. Глисти також заразні для людини, яка безпосередньо контактує з улюбленцем, тому дегельмінтизація вашої кішки дуже важлива.

Коли потрібно проводити дегельмінтизацію?

Оскільки майже всі кошенята заражені аскаридами, дегельмінтизувати їх необхідно у молодому віці 4, 6 та 8 тижнів, а потім - систематично щомісяця у міру зростання та дорослішання особини.

Дорослі пухнасті вихованці менше уражаються глистами, але дегельмінтизувати їх теж треба кожні 2-6 місяців за допомогою засобів від глистів для котів, які знищують як круглих, так і стрічкових хробаків. Процедури застосування таблеток, крапель, суспензії для лікування чи профілактики залежать від того, чи регулярно ваша кішка виходить на вулицю, спілкується з іншими тваринами. Ветеринар може дати індивідуальну рекомендацію щодо застосування препаратів від глистів для вашого вихованця.

Оскільки кішка може заразитися глистами через інфіковані яйця бліх, важливо регулярно обробляти її від бліх спеціальними засобами на додаток до дегельмінтезації. Якщо цього не зробити, то блохи та черв'яки діятимуть спільно, роблячи вашу кішку незахищеною від обох паразитів. Якщо в квартирі проживають інші домашні улюбленці, їх також потрібно обробити за допомогою антигельмінтного засобу.

Вверх